הקרן לפיתוח חדרה
English |  העיר חדרה |  קצת עלינו |  דבר ראש העיר - נשיא של כבוד בקרן |  יצירת קשר | 

אופקים לנוער                                           ביטוח לאומי - [IMG]

 

 

תקציר הפרויקט:

בגבעת אולגה 1260 בני נוער ( כ-15% מסך כל בני הנוער בחדרה). השכונה כולה כוללת 11,200 תושבים כ-30% מתוכם עולים.שכונת גבעת אולגה הוקמה בשנות ה-50 בעקבות גלי עליה גדולים מצפון אפריקה. בשכונה מתחמים שלמים המאוכלסים רק ביוצאי אתיופיה או רק ביוצאי קווקז ולמעשה עד היום כמחצית מתושבי השכונה מצויים בתוך מעגלי עוני ומצוקה , מטופלים על ידי שרותי הרווחה וזקוקים למענים מיוחדים ומותאמים לצורכיהם. ייעודה של התוכנית הוא הרחבה והעמקה של  שירותי מרכז הנוער, הפועל זו השנה השנייה בגבעת אולגה, לתחום התעסוקה לבני הנוער מתוך רצון לחנך את דור העתיד ולתת להם כלים, תמיכה וסיוע בהשתלבות בעולם העבודה וזאת, על מנת לפתוח בפני דור העתיד אופק של יציאה ממעגל המצוקה והעוני.

 

מטרות
1. איתור 200 בני נוער בסיכון מגבעת אולגה והכנתם לחיים בוגרים ועצמאיים.

2. הכשרת 200 בני נוער להתמודדות עם עולם העבודה -זכויות בעבודה, פניות למעסיקים, דימוי עצמי, איזון אישי, כתיבת קורות חיים וכו'.

3. הכשרה מקצועית והקניית מיומנויות  ( פרטני - אבחון וסבסוד הכשרה מקצועית פרטנית / קבוצתי - סדנאות והכשרות ).

4. הכשרת צוות הנוער להכוונת בני נוער בהקשר לתחום מסוגלות תעסוקתית כתפיסה מקצועית.

5. שילוב 40 בני נוער ומתן ליווי צמוד במסגרות מעסיקות בשכונה ובסביבה הקרובה. ( הדרכה בקייטנות , בטכנודע , הדרכת חוגים וכיוב' ) .

6. שיתוף הורים בכל תהליכי ההכשרה וההשמה של בני הנוער ומתן כלים להורים בנושאי אחריות, גיל ההתבגרות, תקשורת בינאישית  ועוד. והיכולת לראות את המתבגר במעבר מילדות לבגרות.

 

גופים שותפים להפעלה:

עיריית חדרה , הקרן לפיתוח חדרה, הטכנודע, מתנ"ס גבעת אולגה, עמותת צמאון, קרן לאוטמן  ועמותת ציונות 2000

 

תיאור מודל ההפעלה:

התוכנית תוסיף פונקציה של רכז תעסוקה לנוער כחלק מהצוות המטפל בנוער בשכונה ותהיה תוכנית משלימה לחינוך הפורמאלי בשעות הבוקר.

תפקידו של הרכז יהיה לבנות תוכנית עבודה שנתית בליווי והנחיית מנהלת יחידת הנוער, להטמיע את התפיסה בקרב עובדי יחידת הנוער והשותפים השונים. בנוסף, בסיוע צוות הנוער המשולב במסגרות הפעילות הקיימות, יופעלו תוכניות התערבות המקדמות מסוגלות תעסוקתית בכל מערך הטיפול בנוער. כך יבנה למעשה סל תכניות שונות המהוות רצף משלים של כישורים ומיומנויות שיש להקנות למתבגרים כהכנה משמעותית בהתמודדות עם גיל ההתבגרות והמעבר לחיים עצמאיים. הרכז בסיוע כלל צוות הנוער יאתר את בני הנוער ויהיה עמם בקשר אישי, יסייע בהשמת בני הנוער במסגרות תעסוקה וילווה את בני הנוער לאחר שלב ההשמה תוך כדי שמירה על קשר רציף עם המעסיקים. בהתאם לצורך יערב עו"ס לנוער לשיחות אישיות. חלק מהתוכניות יופעלו ישירות על ידי הרכז וחלקן יועברו על ידי אנשי מקצוע בתחומי הסדנאות השונות כולל יישומי מחשב לעולם התעסוקה והאקדמיה. במסגרת אחריות הרכז להיות בקשר עם ההורים והמעסיקים באזור ובשכונה על מנת להשלים את המעגלים הרלוונטיים לתהליכים אליהם הוא מכוון את הנוער. הפעילות תתקיים בשלושת מוקדי הנוער לצורך הנגשת השרות לנוער ולהורים. הצוות המקצועי העוסק בפיתוח המסוגלות התעסוקתית יכלול את הרכז, מדריך תעסוקה בתי"ס, עו"ס לטיפול בפרט ומדריכים/מנחים מקצועיים בסדנאות.